لوگوی رستوران نگین شبدیز

انواع کباب ایرانی و طرز تهیه آن‌ها

بدون دیدگاه

امروزه چلوکباب به پرطرفدارترین غذا برای ایرانیان تبدیل شده و شهرت آن به شکلی است که بسیاری از توریست‌ها بعد از ورود به ایران تمایل دارند تا انواع کباب را به عنوان اولین غذا امتحان کنند. بنابر مستندات موجود، اولین چلوکبابی در تبریز نزدیک مرز قفقاز تاسیس و تاریخچه پخت انواع کباب به زمان قاجاریه بازمی‌گردد که به دستور ناصرالدین شاه قاجار که اصالتا قفقازی بوده تهیه و بعدها توسط آشپزان شاه بعد از مدتی تغییر شکل داده و به صورت امروزی درآمد.

باگذشت زمان پخت انواع کباب در سرتاسر ایران رایج شد و به سفره مردم عوام نیز راه پیدا کرد. از طرفی سخنی در آن زمان میان ایرانیان رایج بود که اگر پسری که به سن بلوغ نرسیده؛ بوی کباب به مشامش برسد می‌بایست سریعا چلوکباب بخورد زیرا در غیر این صورت قدرت مردانگی‌اش را از دست می‌دهد!

در این مقاله می‌خواهیم انواع کباب را مورد بررسی قرار دهیم: 

کباب کوبیده مشهورترین کباب ایرانی 

می‌توان این غذا را به عنوان پرطرفدارترین انواع کباب شناخت که برای پخت آن از دو نوع گوشت گوسفندی یا گوساله به همراه پیاز استفاده می‌کنند. کباب کوبیده نیز انواع مختلفی دارد که شامل: کباب کوبیده زعفرانی، کباب کوبیده گوشت، کباب کوبیده مرغ و نگینی است. همان‌طور که گفته شد کوبیده مرغ نیز یکی دیگر از انواع کباب کوبیده بوده و تفاوت آن در این است که از مرغ به جای گوشت استفاده می‌شود. به این نکته حتما توجه کنید که اگر چربی خون شما بالاست از این مدل کباب کوبیده مصرف کنید!

برای پخت این مدل از انواع کباب لازم است که گوشت مرغ را دو مرتبه چرخ کرده و بعد از قرار دادن در فریزر جهت چسبندگی آن، پیازهای رنده شده را با مرغ چرخ شده مخلوط کنید و بار دیگر در یخچال قرار دهید و سپس موادی چون فلفل، نمک و سبزی به آن بیافزایید و در پایان آن را به سیخ بکشید. لازم به ذکر است که برای چرب کردن آن می‌توانید از کره و زعفران استفاده کنید.پس  برای خوردن انواع کباب خوشمزه ایرانی رستوران نگین شبدیز را به شما پیشنهاد می کنم.

نوشته‌ی قبلی
نکات مهم در مورد پیش غذاها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست